Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

RANKING SZKÓŁ KOMPETENCJI PRZYSZŁOŚCI 2018

   „Rzeczpospolita” opublikowała ranking 140 szkół w Polsce, w których ważna jest nie tylko teoria, ale również praktyka.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim zajęło 99 miejsce w Polsce i 8 miejsce w województwie pomorskim.

     W roku szkolnym 2017/18 ponad 8 tysięcy uczniów z 900 szkół średnich zainicjowało swój autorski projekt społeczny w praktycznej i zespołowej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. W efekcie w całej Polsce zostało zrealizowanych prawie 300 projektów, w ramach których uczniowie m.in. integrowali młodych i seniorów przez wspólne gry i wydarzenia, prowadzili zajęcia taneczne dla dzieci z potrzebujących rodzin czy promowali sposoby chronienia się przed negatywnymi skutkami smogu. Łącznie działania zespołów dotarły do ponad 2 milionów Polaków.

     Ranking przedstawia 140 szkół, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem zarządzania projektem, pracy w zespole czy komunikacji w swoich projektach społecznych organizowanych w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Te kompetencje miękkie to kompetencje przyszłości, które pozwolą im lepiej poradzić sobie na rynku pracy, ale też założyć własną firmę. Potwierdzają to międzynarodowe raporty dotyczące zawodów przyszłości, publikowane m.in. przez World Economic Forum. Postulat kształcenia kompetencji miękkich w cyklu edukacji popierają także najwięksi pracodawcy oraz firmy tworzące technologie przyszłości.

Więcej informacjiOrange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour