Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Pierwsze miejsce Oskara Kamińskiego w XIV edycji konkursu wiedzy o Niemczech „Deutsch-Land-Nachbarland” 8.06.2018

     8 czerwca br. w Gdańsku odbył się II etap oraz finał XIV edycji konkursu wiedzy o Niemczech „Deutsch-Land-Nachbarland”, organizowanego przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego, w którym udział wziął absolwent naszej szkoły, Oskar Kamiński z tegorocznej klasy IIIa, przygotowujący się do niego pod kierunkiem Pana Grzegorza Piwowarczyka.
Konkurs „Deutsch-Land-Nachbarland” jak co roku obejmował zagadnienia z zakresu m.in. historii, polityki, geografii, kultury oraz gospodarki Niemiec.

     W I etapie konkursu, który miał miejsce w kwietniu br. wzięło udział około 350 osób, z których do drugiego etapu zakwalifikowało się 56 osób, w tym nasz uczeń, osiągając najwyższy rezultat - 71 punktów.
W II etapie Oskar zdobył 50 punktów (na 70 możliwych do zdobycia), uzyskując drugi wynik etapu. W finale nasz absolwent musiał zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi powstania NRD, polsko-niemieckiej współpracy regionalnej, a także niemieckich zwyczajów kulinarnych i fenomenu popularności produktów „made in Germany”.

     Oskar bardzo dobrze poradził sobie z odpowiedziami na te pytania i decyzją jury zajął I miejsce w konkursie! Warto dodać, że po raz trzeci zajął miejsce na podium konkursu „Deutsch-Land-Nachbarland” i po raz drugi wygrał go w trakcie trzech lat nauki w naszym liceum!

     Serdecznie gratulujemy!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour