Obejrzeliśmy film "Szpęgawsk 1939" 8.10.2019

     8 X 2019 grupa przeszło 320 uczniów naszej szkoły udała się pod opieką nauczycieli do kina "Sokół" na projekcję filmu "Szpęgawsk 1939". Został on nakręcony przez Instytut Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej.

     Rok pracy, około 500 statystów, w tym wielu uczniów naszej szkoły zaangażowanych było w pracę nad filmem, który swoją premierę miał z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i tym samym wstrząsających wydarzeń, które miały miejsce w Lesie Szpęgawskim.

     Obejrzeliśmy dokument, który jest zapisem zbrodni niemieckiej których ofiarami jak się szacuje było od 4-7 tysięcy ludzi. Tak jak mówi reżyser filmu Sebastian Bartkowski został on nakręcony, aby pokazać spiralę nienawiści, która jesienią 1939 r. przeszła przez Pomorze.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour