DZIEŃ DAWCY SZPIKU W II LO 29.11.2019

     W piątek 29.11.2019r. odbył się w naszej szkole Dzień Dawcy. We współpracy z Fundacją DKMS mieliśmy możliwość zarejestrowania potencjalnych dawców komórek macierzystych.

     W godzinach od 9:00 do 13:00 można było zgłaszać się do sali 0.7 w naszej szkole, gdzie przygotowanych było w sumie 5 stanowisk do rejestracji. Okazało się, że wśród naszej młodzieży znalazło się 44 SUPERBOHATERÓW, którzy zostali zarejestrowani jako potencjalni dawcy w Fundacji DKMS.

     Organizatorkami tej akcji były panie: Lucyna Kalicińska i Witosława oraz nauczycielki biologii, panie: Marta Zbierańska i Sylwia Szczepańska–Ciesielska, które przeprowadziły kampanię edukacyjno-informacyjną we wszystkich klasach trzecich.

     Oczywiście akcja nie przebiegłaby tak sprawie gdyby nie wspaniali wolontariusze - nasi maturzyści, którzy tego dnia dzielnie i intensywnie pracowali, zapominając o swoich potrzebach. A byli to: Zuzanna Mandziara, Weronika Jabłońska, Klaudia Neumann, Aleksandra Korłub, Kornelia Karbowska, Iwona Kuchta, Magdalena Drobniewska, Magdalena Truszczyńska, Alicja Zakrzewska, Kinga Jasińska, Szymon Rzeniecki, Andrea Haftka, Sara Bielińska - uczniowie klasy III D. Nasi wolontariusze ostatecznie odnotowali 44 SUPERBOHATERÓW - wśród nich, byli również oni sami - wspaniali młodzi ludzie, pod każdym względem.

     Dziękujemy i gratulujemy Wam z całego serca!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour