Debata "Czyste powietrze" 10.12.2019

     We wtorek 10.12.2019 roku uczniowie naszej szkoły z klasy 3C i 3D pod opieką Pani Justyny Ejsmond i Marty Zbierańskiej udali się na debatę w sali dworca PKP pod tytułem "Czyste powietrze", którą zorganizował "Dziennik Bałtycki".

     Mieliśmy okazję dowiedzieć się o proekologicznych inwestycjach, o działającej na rynku firmie zajmującej się ekologiczną energią elektryczną oraz o działaniach samorządu naszego miasta podejmowanych na rzecz ochrony środowiska. 

     Dowiedzieliśmy się, że fotowoltaika produkuje prąd przez cały rok, dzięki czemu możemy mieć ciepłą wodę zawsze kiedy ją potrzebujemy. 

     Fotowoltaika zmienia energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną, którą możemy wykorzystać do sprzętów domowych, co wyjaśnił nam dyrektor marketingu firmy "Starbud". Jest to duża oszczędność kosztów no i oczywiście ekologia. Urzędy również pokazują nam jak możemy dbać o środowisko.

     W Starostwie Starogardzkim zrezygnowano z zakupu plastikowych butelek i zastąpiono je wodą z kranu w szklanych karafkach. Zdobyliśmy informację, że woda która znajduje się w naszych kranie jest bardzo dobrej jakości i możemy ją bezpiecznie pić.

     Są różne sposoby aby dbać o środowisko dlatego pomyślmy o tym i zmieńmy coś w naszym otoczeniu. Pamiętajmy, że zanieczyszczone powietrze źle wpływa na nasze zdrowie.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour