100-lecie powrotu Starogardu Gdańskiego do macierzy 29.01.2020

     Dnia 29.01.2020 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w symbolicznym wjeździe gen. Józefa Hallera do miasta, podczas którego Starogard Gdański został uroczyście przyłączony do odrodzonej Polski. Podczas uroczystości gen. Józef Haller wygłosił orędzie do narodu na naszym Starogardzkim rynku. Następnie odbyła się uroczysta msza w Kościele p.w. św. Mateusza w intencji ojczyzny.

     W przeddzień - 28 stycznia - uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu "Śpiewy Narodowe" pod patronatem starosty powiatu starogardzkiego Kazimierza Chyły, które prowadził Piotr Szubarczyk, długoletni pracownik IPN-u. W prelekcji gospodarze nawiązali do historii Starogardu Gdańskiego, w tym pierwszego polskiego burmistrza Starogardu Gdańskiego Jana Stanisława Bucholza, a także do dziejów Kociewia.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour