I miejsce naszych uczennic w powiatowym konkursie „Pomorskie drogi do Niepodległej” 26.09.2018

     Dnia 26 września br. w sali kinowej w Cinema City odbyła się gala uwieńczająca etap powiatowy konkursu „Pomorskie drogi do Niepodległej” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w ramach działań zaplanowanych w związku z upamiętnieniem 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

     Trzy uczennice z klasy IIIa, Magdalena Osowska, Marieta Domachowska oraz Marta Berg stanęły przed wyzwaniem zaprezentowania wcześniej przygotowanej prezentacji o Janie Buchholzu - pierwszym burmistrzu Starogardu Gdańskiego po odzyskaniu niepodległości. Rywalizowały z 7 drużynami z powiatów: kościerskiego, chojnickiego, kartuskiego oraz starogardzkiego. Naszym reprezentantkom kibicowały pani dyrektor Hanna Gałązka-Janas, nauczyciel prowadzący pani Aleksandra Marczak oraz koleżeństwo z klasy.

     Po zaciętej rywalizacji nasza szkoła zdobyła pierwsze miejsce, tym samym kwalifikując się do etapu finałowego-wojewódzkiego, który odbędzie się 19 października br. w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Dziewczynom gratulujemy oraz życzymy powodzenia w następnym, ostatnim już etapie konkursu.    

     Galę zakończyła projekcja znakomitego filmu reżyserii Filipa Bajona pt.: „Kamerdyner”.

     Opracował Jakub Bathis IIIa

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour