Czytaliśmy przedszkolakom - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 28.09.2018

     Dnia 28 września nasza młodzież włączyła się w akcję Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Odwiedziliśmy zaprzyjaźnione przedszkole MPP nr 10 Słoneczna Kraina w Starogardzie Gdańskim – grupę Kubusie Puchatki.

     Idea głośnego czytania znalazła uznanie wśród naszych uczniów, którzy chętnie zaangażowali się w ten projekt.

     29 września w wielu bibliotekach w kraju jest organizowane wspólne, głośne czytanie. Nasza Biblioteka Szkolna z udziałem uczennic w ramach lekcji z podstaw pedagogiki i psychologii z klasy II C: Julią Stopa, Kingą Pellowską, Wiktorią Grabowską i Wiktorią Ossowską wraz z opiekunką Panią Agnieszką Peikowską przygotowała ciekawy scenariusz.

     Spotkanie rozpoczęliśmy od przywitania i przeczytania bajek, a następnie porozmawialiśmy z dziećmi na temat ich treści. Następnie uczennice zaproponowały kilka zabaw i zadań do wykonania przez przedszkolaki. Jak podsumowały: współpraca z przedszkolakami jest bardzo przyjemna, jednak chwilami niełatwa, ponieważ utrzymanie uwagi dzieci przez dłuższy czas stanowi duże wyzwanie. Przygotowanie i realizacja takich spotkań daje jednak dużo satysfakcji i radości obu stronom, jest również ciekawym doświadczeniem.

     Pamiętajmy, że zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek i czytania jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka, a jednocześnie chroni je przed uzależnieniem od mediów elektronicznych i fałszywych wartości masowej kultury. Głośne czytanie to potężna stymulacja mózgu,  uczy myślenia, rozwija słownictwo, pamięć i wyobraźnię, zbliża, uczy wartości, buduje poczucie własnej wartości. 
Spotkanie to było ciekawym doświadczeniem. Staram się pogłębić zainteresowanie naszej młodzieży do czytania. Po tej wizycie Maluchy były bardzo zadowolone. Słuchały w skupieniu, pięknie odpowiadały na pytania. To dzięki takim akcjom jesteśmy bardziej otwarci na młodsze dzieci i bardziej otwarci na... nowe wyzwania czytelnicze 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour