Rejs klasy IIIc "Zawiszą Czarnym" 27.09.2018

     W czwartek, dn. 27 września 2018r., my uczniowie klasy IIIC wraz z wychowawcą Panią Joanną Połom i Panem Karolem Jelińskim, udaliśmy się na wycieczkę do Gdyni, gdzie mieliśmy szansę odbyć rejs na żaglowcu "Zawisza Czarny" oraz zwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej.

     W trakcie tego rejsu czuliśmy się jak prawidziwa załoga statku. Wykonywaliśmy przeróżne prace związane z żeglarstwem, m.in. stawianie masztu, jak również sterowanie żaglowcem. Współpraca była wówczas najważniejszym naszym celem, co pozwoliło na jeszcze większą integrację. Ponadto załoga żaglowca "Zawisza Czarny" oprowadzając nas po całym statku opowiadała wiele ciekawostek na temat funkcjonowania na morzu. Następnie braliśmy udział w lekcji muzealnej, podczas której dowiedzieliśmy się o wielu interesujących wydarzeniach Marynarki Wojennej z przeszłości. Mieliśmy okazję obejrzeć szczegółowy model statku oraz poznać jak wyglądały dawne mapy.

     Projekt "Pomorze na morze", który został sfinansowany przez Pomorski Związek Żeglarski pozwolił nam przybliżyć się do bardzo ciekawego aspektu, jakim jest żegluga oraz dowiedzieć się o wielu interesujących wydarzeniach sprzed lat.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour