DZIEŃ DAWCY SZPIKU W II LO 25.10.2018

     DZIEŃ DAWCY SZPIKU W II LO W STAROGARDZIE GD. POD HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY STAROGARDZKIEGO
W czwartek 25.10.2018r. odbył się w naszej szkole Dzień Dawcy pod honorowym patronatem Starosty Starogardzkiego. We współpracy z Fundacją DKMS mieliśmy możliwość zarejestrowania potencjalnych dawców komórek macierzystych.

     W godzinach od 9:00 do 13:00 można było zgłaszać się do sali 0.7 w naszej szkole oraz w holu przy wejściu głównym do Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim, gdzie przygotowanych było w sumie 7 stanowisk do rejestracji. Okazało się, że wśród naszej młodzieży, rady pedagogicznej, ale też i kilku osób niezwiązanych ze szkołą, znalazło się aż 73 SUPERBOHATERÓW, którzy zostali zarejestrowani jako potencjalni dawcy w Fundacji DKMS. Organizatorkami tej akcji były panie: Lucyna Kalicińska, Witosława Krzyżanowska i Agnieszka Peikowska oraz nauczycielki biologii, panie: Marta Zbierańska i Sylwia Szczepańska–Ciesielska, które przeprowadziły kampanię edukacyjno-informacyjną we wszystkich klasach trzecich.


    

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour