Realizujemy projekt edukacyjny we współpracy z Fundacją INSPIRUJĄCE PRZYKŁADY 19.10.2018

     W tym roku szkolnym nasze liceum realizuje projekt edukacyjny we współpracy z Fundacją INSPIRUJĄCE PRZYKŁADY. Motywacja,edukacja i biznes - to słowa klucze nowego projektu, adresowanego do uczniów klas licealnych. Chcą także, aby młodzież zobaczyła, że dobre firmy są nie tylko za oceanem, ale też u nas w Polsce. Celem jest też to,aby uczniowie poszerzyli swoje horyzonty i obudzili w sobie marzenia. Wizyty w największych, prestiżowych,pomorskich firmach mają pomóc w podjęciu decyzji o kierunku dalszej edukacji i przekonać, że dobra praca czeka nie tylko poza granicami kraju.

Przedsiębiorstwa uczestniczące w projekcie zostały bardzo starannie dobrane - są zaawansowane technologicznie, są dobrze i nowocześnie zarządzane i przede wszystkim są tam dobre relacje międzyludzkie.

     19 października uczniowie klasy IID uczestniczyli w pierwszym wyjeździe w ramach projektu. Pobyt w Trójmieście rozpoczął się od wizyty w Olivia Business Center,gdzie uczniowie odbyli trzygodzinne warsztaty z trenerem biznesu na temat,,Psychologia Perswazji,,.Spotkanie z profesjonalistą było bardzo owocne, młodzież niezwykle aktywnie uczestniczyła w warsztatach.

     Kolejnym etapem były wizyty w dwóch firmach, w związku z czym uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy.

     Pierwsza grupa pojechała do Sopotu do firmy BLUE MEDIA. Jest to polska spółka technologiczno - finansowa założona w 1999r. Należy do 500 największych firm w Polsce oraz regularnie otrzymuje tytuł,,Najlepszego Pracodawcy,,.BM jest dostawcą rozwiązań do obsługi transakcji elektronicznych i wsparcia sprzedaży online. Swoją działalność prowadzi w oparciu o zgodę Narodowego Banku Polskiego. Wizyta w firmie trwała 3 godziny, w czasie których młodzież dowiedziała się wielu ciekawostek o pracy firmy, zarządzaniu i nowoczesnym podejściu do pracownika. Odbyły się też warsztaty z Projekt Menadżerem i próba stworzenia własnej aplikacji.

     Druga grupa pojechała do gdańskiego Portu Północnego , do najnowocześniejszego terminala kontenerowego w Europie - do firmy DCT. Tam również młodzież dowiedziała się sporo na temat pracy firmy,miała okazję obejrzeć z bliska port, oraz maszyny , które obsługują największy statek kontenerowy na świecie, który właśnie był ładowany do kolejnej trasy. Uczniowie podkreślali , że cała wizyta w firmie była bardzo inspirująca dzięki przemiłej i profesjonalnej załodze.

     Uczniom towarzyszyli opiekunowie - Pan Grzegorz Piwowarczyk oraz Pani Hanna Jędrzejczyk, która jest koordynatorem projektu w naszym liceum.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour