Otwarta lekcja historii pt. ”Śladami przyszłości ku niepodległości” 30.10.2018

     Już po raz kolejny dnia 30 października 2018r. w naszej szkole odbyła się otwarta lekcja historii pt. ”Śladami przyszłości ku niepodległości”. Klasa II A pod opieką p. Aleksandry Marczak przygotowała lekcję, która miała na celu upamiętnienie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku z tym przedstawiono sylwetki trzech osób zasłużonych dla Kociewia- Pawła Wyczyńskiego, Kazimierza Deyny i Jana Wałaszewskiego oraz trzech osób które przysłużyły się Polsce- Józefa Hallera, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Józefa Piłsudskiego.

     Zadaniem uczniów było przedstawienie życiorysu, twórczości oraz zasług wyżej wymienionych postaci. Występom towarzyszyła prezentacja multimedialna, która obrazowała i uzupełniała przedstawiane przez uczniów teksty. Młodzież pragnęła uczcić pamięć wybitnych osób oraz wprowadzić refleksyjny nastrój wśród przybyłych na sesję popularno-naukową. Nie zabrakło także wspólnego odśpiewania piosenki pt. „Przybyli ułani pod okienko” przy akompaniamencie gitar. Swoją obecnością podczas pokazu zaszczyciły nas także rodziny wspominanych przez nas osób, a mianowicie p. Jana Wałaszewskiego oraz p. Kazimierza Deyny.

     Uwieńczeniem całego występu było obdarowanie przybyłych gości małym upominkiem w postaci magnesu upamiętniającego 100 lat niepodległej Polski oraz słodkim poczęstunkiem. Wszystkim przybyłym dziękujemy za obecność i z niecierpliwością czekamy na kolejne otwarte lekcje historii w naszej szkole!

Opracowały:

Katarzyna Kurasiak i Weronika Baran z klasy IIA

Zobacz film

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour