„Pieśnią o historii” w ramach projektu STO LAT DLA NIEPODLEGŁEJ 6.11.2018

     Dnia 6 listopada 2018r. w auli szkolnej o godz. 17 odbyła się druga część koncertu z cyklu „Pieśnią o historii” w ramach projektu STO LAT DLA NIEPODLEGŁEJ. Spotkanie miało na celu przybliżyć przemiany, historię i życie codzienne społeczeństwa w latach 1971-2018.

     Wieczór ten spędziliśmy w gronie licznych gości, odwiedziły nas rodziny występujących, dyrekcja nauczyciele i uczniowie. Swoją obecnością zaszczycili nas także: prezydent Starogardu Gdańskiego p. Janusz Stankowiak oraz zastępczyni naczelnika Wydziału Edukacji w Starogardzie Gd. p. Małgorzata Stangel. Podczas wykonywania niektórych utworów akompaniował nam jeden ze współtwórców Teatru Kuźnia Bracka p. Radosław Ciecholewski.

     Występ uświetniła interpretacja ruchowa do dwóch utworów: „Bitwy” Wojciecha Kilara oraz „Walc Des-dur” Fryderyka Chopina, którą wykonały uczennice klas II i III pod opieką prof. Akademii Muzycznej w Gdańsku p. Anny Galikowskiej- Gajewskiej.  

     Widzowie zasiedli przy specjalnie przygotowanych stołach, których dekoracja nawiązywała do barw narodowych. Goście mogli poczęstować się ciastem oraz kawą podczas wspólnego słuchania piosenek i pieśni patriotycznych.
Za organizację odpowiadały p. Barbara Zblewska oraz p. Aleksandra Marczak.
6 edycja wieczorku patriotycznego była zwieńczeniem tego szczególnego roku, w którym świętujemy obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

     Poprzez wspólne śpiewanie utworów, mogliśmy aktywnie celebrować to ważne dla Polaków wydarzenie.
Serdeczne podziękowania należą się uczniom-artystom występujących na scenie, którzy włożyli dużo energii i czasu w realizację przedsięwzięcia. Słowa uznania wygłoszone przez Panią dyrektor oraz gromkie oklaski widowni były dla młodzieży największą nagrodą za wysiłek, który włożyli w realizację koncertu.

     Chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym - osobom odpowiedzialnym za wspaniałe prezentacje i obsługę techniczną oraz tym, którzy dołożyli małą cegiełkę w pomocy nad wystrojem i atmosferą na auli szkolnej.

     Opracowały: Ewa Godlewska, Patrycja Cherek klasa IIA.
     Kamera: Oliwia Dąbrowska

Zobacz film

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour