"Odkryj w sobie przedsiębiorcę" - Pomorski Dzień Przedsiębiorczości 17.11.2018

      "Odkryj w sobie przedsiębiorcę" - pod takim hasłem odbyły się warsztaty w Powiatowym Urzędzie Pracy w Starogardzie zorganizowane w związku z Pomorskim Dniem Przedsiębiorczości. Do udziału w warsztatach zostali zaproszeni także nasi uczniowie, którzy są bardzo aktywni w środowisku szkolnym, ale również podejmują różne działania poza szkołą.

Celem przedsięwzięcia była promocja szeroko pojętej przedsiębiorczości Promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży postrzegane jest jako aktywność, umiejętność przystosowywania się do zmieniających się warunków, zdolności do wykorzystywania nadarzających się okazji, umiejętność dostrzegania potrzeb i doskonalenia pomysłów.

     Warsztaty obejmowały różnorodną tematykę m.in. Kwestionariusz Uzdolnień Przedsiębiorczych - narzędzie służące do badania cech przedsiębiorczych u młodzieży, oparty na stylach poznawczych. Była też praca w grupie "Od pomysłu do realizacji" - zadanie zbudowania przez uczestników modelu firmy idealnej od podstaw z wykorzystaniem technik PR-owych, marketingowych, HR-owych adekwatnych do potrzeb rynku.

     Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w warsztatach zdobywając nową wiedzę i umiejętności.

     Hanna Jędrzejczyk

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour