Wyjątkowi goście w Bibliotece Szkolnej II LO 28.05.2019

 


      Kolejny już raz Biblioteka Szkolna wraz z młodzieżą II LO realizowała program Centrum Edukacji Obywatelskiej "PoczytajMY".


W dniu 28 maja mieliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości Uśmiech


Byli to przedszkolacy z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 10 Słoneczna Kraina w Starogardzie Gdańskim wraz z opiekunkami: Panią Iwonką, Marzeną i Agnieszką.

Z trzema uczennicami z klasy II C: Magdaleną Smolińską, Nikolą Czubek i Natalią Kropisz pod opieką koordynatora pani Agnieszki Peikowskiej wraz z panią Iwoną Kolaska zorganizowałyśmy spotkanie wokół książki z dziećmi z grupy VI - Kubusie Puchatki.

Po przybyciu do szkoły, dzieci otrzymały naklejki z literkami, a następnie utworzyły pociąg, którego wagony były oznaczone zgodne z kolejnością liter alfabetu. Taki piękny pociąg przyjechał pod gabinet Pani Dyrektor Hanny Gałązki – Janas, która przywitała ciepło przybyłych gości.

Następnie pociąg ruszył na najwyższe piętro i przejechał pomiędzy regałami w bibliotece szkolnej, gdzie czekały na wszystkich ciekawe niespodzianki, takie jak największe i najmniejsze książki, które mogli sami obejrzeć.

Po krótkiej wycieczce dzieci rozsiadły się w dużych, szkolnych ławkach , w sali 0.4. Mogły na moment poczuć się jak prawdziwi uczniowie, lecz nie czekała na nich trudna lekcja, a zabawna bajka o alfabecie. Przedszkolaki, które właśnie zaczęły już swoją przygodę z nauką alfabetu z zaciekawieniem słuchały historii. Następnie rozpoczęło się to na co mali „uczniowie” czekali najbardziej - zabawa i kolorowanie 

Na koniec wszyscy zostali obdarowani upominkami w formie słodyczy, ołówków, długopisów, zakładek do książki i w świetnych nastrojach zrobiono wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Była to niesamowita zabawa dla dzieci jak i naszej młodzieży oraz nauczycieli.

Dziękujemy dziewczętom z klasy II C za zaangażowanie się, za poświęcenie swojego czasu i uwagi dzieciom, które przecież jest niczym innym, jak formą oddania cząstki siebie drugiemu człowiekowi.

Biblioteka Szkolna Uśmiech

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour