Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Projekt edukacyjny Fundacji INSPIRUJĄCE PRZYKŁADY 28.02.2019

      Dnia 28 lutego 2019r odbył się kolejny wyjazd w ramach projektu realizowanego przez naszą szkołę we współpracy z Fundacją INSPIRUJĄCE PRZYKŁADY. Tym razem pojechali uczniowie klasy IID oraz przedstawiciele klas humanistycznych. Pobyt w Trójmieście rozpoczął się w Sopocie w głównej siedzibie Ergo Hestii. Tam uczniowie wzięli udział w 3 godzinnych warsztatach pn. "Mała Akademia Ubezpieczeń". Po zakończeniu warsztatów uczniowie jak zawsze podzielili się na dwie grupy i udali się do firm.

     Pierwsza grupa przeszła spacerem wzdłuż morza do siedziby firmy NDI, która znajduje się przy sopockim molo. Podstawą działalności firmy jest budownictwo. NDI specjalizuje się w kompleksowej realizacji inwestycji m.in. biurowce,hotele,apartamenty oraz obiekty użyteczności publicznej. Firma rozbudowywała m.in. Terminal DCT w Porcie Północnym w Gdańsku oraz budowała autostradę A1.

     Druga grupa(humaniści)pojechała do Gdańska do Teatru Szekspirowskiego.Tam młodzież miała szansę zwiedzić całą instytucję i dowiedziała się o historii teatru. Uczniowie mieli jedyną, niepowtarzalną okazję, aby stanąć na największej scenie teatru, z której widok jest zachwycający. Wysłuchali ciekawych anegdot o pracy z artystami, dowiedzieli się o imprezach organizowanych przez teatr m.in.o festiwalu szekspirowskim.

     Uczniom towarzyszyli opiekunowie - tym razem pani Hanna Jędrzejczyk i pani Dorota Szymańska

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour